7530 kryptowalut
Kapitalizacja rynkowa: zł8 394,77B
Łączny obrót (24h): zł103,46B

Digix DAO Digix DAO star

2 159,11
31,76 (1,49%)
credit_cardRozpocznij handel kryptowalutami na eToro - kupuj i sprzedawaj lub graj z dźwignią

68% rachunków inwestorów detalicznych traci pieniądze podczas handlu kontraktami CFD z tym dostawcą. Zastanów się, czy możesz sobie pozwolić na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.
Inwestowanie w kryptowaluty jest nieuregulowane w niektórych krajach UE i Wielkiej Brytanii. Brak ochrony konsumenta. Twój kapitał jest zagrożony.

Kryptowaluta znana na rynku pod nazwą DigixDAO jest nową formą zasobów kryptograficznych stanowiących Zdecentralizowaną Autonomiczną Organizację (skrót z angielskiego DAO). Generalnie organizacje takie działają w oparciu o głosowanie posiadaczy tokenów, a ważność głosu jest uzależniona od ilości posiadanych wirtualnych monet.

Opisywana kryptowaluta zapewnia użytkownikom możliwość osiągania zysków dzięki wymianie tokenów DGX posiadających prawa do złota przechowywanego w Singapurze. W przypadku wymiany 20 sztabek złota dziennie, posiadacze tokenów DigixDAO będą otrzymywać zyski w postaci odsetek od takich wymian. Zyski te zostaną rozprowadzone proporcjonalnie wśród wszystkich posiadaczy DGX. Można więc pokusić się o stwierdzenie, że waluta DigixDAO jest idealna dla osób marzących o technologii blockchain, stabilności oraz bezpieczeństwie fizycznego złota. Generalnie waluta ta posiada dwa tokeny. Pierwszy z nich to DigixDAO (DGD), a drugi to Digix Gold (DGX). DGD to nic innego jak dywidendy wypłacane kwartalnie. Ich suma jest oparta o przychody z transakcji przeprowadzonych w sieci DGX. Jeśli chodzi o Digix Gold to z założenia tokeny te są cyfrowym złotem. Jeden token DGX to 1 gram złota w standardzie giełd surowcowych. Tokeny te funkcjonują w sieci Ethereum i stanowią cyfrową reprezentację złota. Wszystkie tokeny zostaną alokowane w fizycznym złocie przechowywanym w bezpiecznych sejfach dostawców lub giełd.

Korzystnym rozwiązaniem jest tutaj przede wszystkim łatwiejsze przesyłanie złota w formie cyfrowej. Dodatkowo dzięki wykorzystaniu technologii blockchain możliwe jest osiągnięcie bardzo dobrej kontroli przejrzystości. Oczywiście wiąże się to z koniecznością zastosowania dodatkowych mechanizmów zapewniających dyskrecję, ale przełoży się na większe zaufanie. Ostateczne wdrożenie tego systemu opartego o protokół Proof of Asset planowane jest w połowie 2018 roku. Za DGD stoi realna usługa mająca duże szanse na zysk w związku z wzrostami cen złota w przyszłości. Zakupu tych udziałów można dokonać między innymi na giełdzie kryptowalut Binance.

Przejdz na stronę open_in_new
Udział rynkowy 0,00%
Rodzaj dowodu wykonanej pracy N/A
Dzisiejsza cena otwarcia 2 127,35 zł
Dzisiejsza najniższa cena 2 060,02 zł
Dzisiejsza najwyższa cena 2 349,52 zł
Cena w BTC 0.01324857564191 BTC
Monet w obiegu 76 832 DGD
Kapitalizacja 165 888 766 zł
Obrót (24h) - kryptowaluta 10 DGD
Obrót (24h) - waluta FIAT 21 883 zł
Ostatnia aktualizacja 2022-05-04 02:20:10 +01:00 BST
ID Giełda Akcja Cena Ilość Łączna kwota
Data Cena Wolumen

Aby umieścić widget zawierający notowania Digix DAO (na żywo), skopiuj poniższy kod i wklej na swoją stronę.