3504 kryptowalut
Kapitalizacja rynkowa: 1 283 205 566 398 zł
Łączny obrót (24h): 4 197 385 755 zł
cryptoder.com

Kryptowaluta istniejąca pod nazwą Nano charakteryzuje się bardzo dużą szybkością sięgającą poziomu 7000 tps. W ramach własnego portfela tworzy ona własny blockchain, co przekłada się na zwiększoną przepustowość i skalowalność sieci. Oznacza to, że każdy przetwarza własne transakcje bez udziału transakcji obcych. Najważniejszym zadaniem Nano jest zapewnienie szybkich płatności między użytkownikami. W ramach systemu tej kryptowaluty istnieje możliwość korzystania z wielu portfeli. Jej najważniejszym elementem jest protokół POW chroniący przed spamem w sieci. Bardzo istotną zaletą Nano jest brak opłat za przeprowadzane transakcje.

Na kryptowalutę Nano składają się elementy, takie jak konto, blok, główny rejestr, a także węzeł. Struktura takich elementów jest inna w porównaniu z większością pozostałych kryptowalut. Jest to tak zwana struktura block-lattice, w której każde konto posiada własny łańcuch bloków. Porozumienie w ramach Nano jest osiągane dzięki głosowaniu saldem wagowanym w przypadku transakcji powodujących konflikty. Oznacza to, że każdy łańcuch znajduje się pod kontrolą posiadacza konta, a to przekłada się na sprawniejsze działanie całej sieci.

Istnieją cztery rodzaje bloków w Nano – otwarcia, wysłania, odbioru oraz zamknięcia. Jest to korzystny zapis, ponieważ bloki są segregowane, a to pozwala na odciążenie sieci, izolację rozliczonych transakcji od nierozliczonych oraz na odpowiednie sekwencjonowanie asynchronicznych transakcji przychodzących. Konto jest tworzone z bloku otwarcia przy pierwszym transferze wirtualnych monet. Potwierdzenie transakcji wymaga braku posiadania przez nią duplikatu, dodatkowo musi być podpisana przez właściciela, posiadać konto, które jest otwarte w bloku, a obliczony hash będzie spełniać wszystkie warunki progu PoW. W kryptowalucie Nano wykorzystany został protokół UDP, który zastosowano do zmniejszenia ilości obliczeń w sieci. Wiadomości mieszczą się w pojedynczym pakiecie UDP. W przyszłości planowane są udogodnienia zwiększające elastyczność węzłów. Generalnie jest to jedna z najszybszych sieci, która jest bardzo dobrze chroniona przed spamem.

Przejdz na stronę open_in_new
Udział rynkowy 0,07%
Rodzaj dowodu wykonanej pracy PoW
Dzisiejsza cena otwarcia 6,75 zł
Dzisiejsza najniższa cena 6,52 zł
Dzisiejsza najwyższa cena 6,88 zł
Cena w BTC 0.00021544237627 BTC
Monet w obiegu 133 248 288 NANO
Łączna ilość monet 340 282 368 NANO
Kapitalizacja 881 625 869 zł
Obrót (24h) - kryptowaluta 0 NANO
Obrót (24h) - waluta FIAT 0 zł
Ostatnia aktualizacja 2019-05-21 00:20:31 +01:00 BST
ID Giełda Akcja Cena Ilość Łączna kwota
Data Cena Wolumen

Aby umieścić widget zawierający notowania Nano (na żywo), skopiuj poniższy kod i wklej na swoją stronę.

cryptoder.com